TUR | EN | CH

 


AVUKATLAR

   Habib FAZLIOĞLU

   Habib FAZLIOĞLU 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1988 yılında FAZLIOĞLU HUKUK BÜROSU’NU kurmuştur.

   Çalışmalarını Eşya Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Bankacılık ve Finans Uygulamaları, Şirketler ve Ticaret Hukuku, İş Hukuku ile Dava Takip İşlemleri üzerine yoğunlaştıran Habib FAZLIOĞLU’nun izlemekte olduğu davalarla ilgili geçen zaman sürecinde Yargıtay tarafından verilmiş kararlar, Yargıtay Kararları Dergisinde yayınlanmıştır.

   2002 - 2003 yılları arasında bir kamu bankasının hukuk müşavirliğini yapan Habib FAZLIOĞLU, bu süreçte yaklaşık 1.5 milyar dolarlık banka alacağının yapılandırılması ve tahsili amacı ile çalışmalar yapmış, kamu oyunda İSTANBUL YAKLAŞIMI olarak bilinen ve Borçların Yeniden Yapılandırılması ve arıtımına yönelik Türkiye'de faaliyet gösteren tüm alacaklı banka ve finans kuruluşları ile borçlu gerçek veya 3. Tüzel kişilerin katıldığı toplantılarda müşavirliğini yaptığı bankayı temsil etmiştir.

   1988 yılında İstanbul Barosu’na kaydolan Habib FAZLIOĞLU İngilizce bilmektedir.

   A.Erdem ÇELEBİ

   Ali Erdem, İcra – İflas, Banka – Finans, Şirketler – Ticaret Hukuku ve İş Hukuku ile dava takip konularında yoğunlukla çalışmaktadır.

   İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2001 yılında mezun olduktan sonra Ali Erdem FAZLIOGLU HUKUK BÜROSU’NDA zorunlu stajını tamamlamıştır. Ardından mesleki hayatına Banka Hukuku ve dava takip konularında çalışarak devam etmiştir. Askerlik hizmetine gitmeden önce Londra’da 2003 - 2004 yıllarında İş İngilizce dersleri almıştır. Ali Erdem daha sonrasında PI Partners/Ernst & Young’da mesleki kariyerine kıdemli avukat olarak devam etmiş ve çeşitli birleşme & devralma işlemleri, hukuki inceleme ve değerlendirme süreçlerinde görev almıştır. Ayrıca ticaret hukuku ve iş hukuku alanlarında danışmanlık vermiştir.

   Çin’in dünya piyasalarında artan önemini dikkate alarak uzak doğu kültürüne şahsi merakının da etkisi ile Ali Erdem Çin – Şangay’da dokuz ay geçirmiş ve East China Normal Üniversitesinde (ECNU) Çin dili eğitimi almıştır.

   Ali Erdem İngilizce ve başlangıç düzeyinde Çince bilmektedir.

   Duygu YÜKSEL

   Duygu, Şirketler ve Ticaret Hukuku, Fikri Sınai Haklar, İş Hukuku, Bankacılık ve Finans Uygulamaları, Leasing konusu emtiaların iade ve takip işlemleri, İdare Hukukuna ilişkin uyuşmazlıklar ile Dava Takip İşlemleri üzerine çalışmaktadır.

   FAZLIOĞLU HUKUK BÜROSU’na katılmadan önce İzmir’de çalışma hayatına başlayan Duygu, çoğunlukla dava takip, marka ve endüstriyel tasarım başvuruları, ilgili itiraz ve dava takip süreçlerinin yürütülmesi, idare ve vergi hukuku uygulamalarından doğan işlemlerin yürütülmesi görevlerinde yer almıştır.

   Duygu, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2003 yılında mezun olmuştur. Ardından 2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Bölümünde Yüksek Lisans eğitimini almış ve Usul Hukuku alanında tezini sunmuştur. Meslek hayatına İzmir Barosu’nda 2005 yılında başlamış olup FAZLIOĞLU HUKUK BÜROSU’nda çalışmaya başlaması ile birlikte 2008 yılında kaydını İstanbul Barosu’na aldırmıştır.

   Duygu, İngilizce bilmektedir.

   E.Olcay BAŞER

   E. Olcay, Şirketler ve Ticaret Hukuku, Fikri Mülkiyet Hakları, İş Hukuku, Bankacılık ve Finans Uygulamaları ve Dava Takip İşlemleri üzerine çalışmaktadır.

   FAZLIOĞLU HUKUK BÜROSU’na katılmadan önce E.Olcay, çoğunlukla Fikri Mülkiyet Hakları; Marka hukuku, telif hakları ile ilgili işlemlerin yürütülmesi görevinde yer almış, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Sorunlu Alacakların tahsili gibi birçok konuda çalışmıştır.

   E.Olcay, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2003 yılında mezun olmuş İstanbul Barosuna 2004 yılında kaydolmuştur.

   E. Olcay, İngilizce bilmektedir.

 

DANIŞMANLAR

   Prof.Dr.Ali Cem BUDAK

   1986 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Prof. Ali Cem Budak, Yüksek Lisans, L.L.M ve Doktor derecelerini  1990, 1991 ve 1997 yıllarında  sırasıyla  İstanbul Üniversitesi, Londra Üniversitesi ve Bremen Üniversitesinden  almıştır.

   İstanbul Sanayi Odası ve Birsel Hukuk Bürosunda avukat ,  Arçelik A.Ş.'de baş hukuk müşaviri olarak çalışmıştır. İstanbul Üniversitesi, Bremen Üniversitesi ve Koç Üniversitesinde araştırma ve  öğretim görevlisi olarak görev almıştır. Halen, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde medeni usul ve iflas hukuku alanında lisans ve lisans üstü öğrencilere eğitim vermektedir.

   Çalışmaları, ticaret hukuku, hukuk davaları ve sözleşmeler alanında yoğunlaşmış, medeni usul hukuku, tahkim, iflas, rekabet hukuku ve hukuk sosyolojisi alanlarında birçok kitabı ve makalesi yayınlanmıştır. Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi ile  Hukuk Usulü ve İcra İflas dergisinin editörlüğünü yapmakta olup halen  İstanbul Barosuna kayıtlıdır.

   Tel : 0 (212) 244 56 95    E-Posta : abudak@abudak.av.tr

   Esin ÇELEBİ

   Esin, Bireysel / Perakende Bankacılık alanında ve özellikle de kredi kartları, bireysel krediler, karşılıksız krediler ve sigorta konularında satış ve tahsilat yönetimi konusunda uzmanlaşmış bir üst düzey yöneticidir. Citibank Bireysel Bankacılık tüketici ayağının gelişmesinde, Türkiye ve İngiltere de dahil olmak üzere birçok ülkede kilit personel konumunda rol almıştır.    

   2005 - 2007 yılları arasında, Citibank Tüketici - İngiltere'de, müşterilere ek hizmetlerin satılması alanında (Cross Marketing / Cross Selling), direktör olarak görev almış ve altı aylık bir zaman zarfında İngiltere çağrı merkezini gelir getiren bir satış merkezine çevirmiştir. Satış üretkenliğini ve verimliliğini artırmak konusunda deneyimli olan Esin, ürünler için yeni satış teknikleri uygulamıştır. Portföy ve müşterilerin muhafaza edilmesi hususunda stratejiler belirlemiş,  bunların uygulanmasını sağlamıştır.

   2002 yılında yaşanan Türk Lirası krizi gibi ekonomik krizleri ve Marmara Bölgesi ve İstanbul'da yaşanan doğal felaketleri deneyimleyen Esin, kriz yönetimi konusunda da uzmanlaşmıştır. Citibank Türkiye'de çalıştığı 10 yıllık zaman diliminde, Tüketici Bankacılığı alanında satış, tahsilat yönetimi, üretim geliştirme, harcama yönetimi ve süreç yeniden yapılandırma konularında kilit personel konumunda görev almıştır. Öncesinde, Tüketici Bankacılığı alanında Yapı Kredi Bankasında Tüketici Bankacılığının kurucuları arasında yer almıştır. 

   İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Esin, halkla ilişkiler alanında İstanbul Üniversitesinde yüksek lisans yapmıştır.  Swash and Buckle spor klubünde eskrimle ilgilenmektedir. Esin’in, yayımlanmış bir otobiyografisi bulunmaktadır.

 

STAJYER AVUKATLAR

   Ersin MİKYAS

   Şeyma Nur SAKALLI